Dzeramā ūdens higiēna, izmantojot Geberit Stāvoša ūdens novēršana

Our drinking water is not sterile; it contains microorganisms that form biofilms. These do not normally pose any problems or affect the quality of the drinking water. A stable ecosystem even seems to have a positive effect on water quality. Nevertheless, biofilms can also form a breeding ground for germs that are hazardous to health.

Bioplēve dzeramajā ūdenī 

Bioplēve dzeramā ūdens sistēmā

Mikroorganismu bioplēve veidojas visur, kur cirkulē ūdens, tostarp dzeramā ūdens sistēmās. Parasti tās nav problēma un neietekmē dzeramā ūdens kvalitāti. Risks veselībai rodas tikai tad, kad mikroorganismi sāk vairoties. Stāvošs ūdens un ūdens temperatūra no 25° C līdz 50° C veicina baktēriju augšanu. Šis risks rodas, piemēram, neapdzīvotos īpašumos, periodiski izmantotās telpās un neizmantotos cauruļvadu posmos. Sanitārās problēmas, ko izraisa pārmērīga baktēriju vairošanās, iespējams novērst:

  • veicot pareizu plānošanu, ierīkošanu un lietošanas sākšanu
  • īstenojot darbības, kas atbilst paredzētajam mērķim
  • novēršot stāvoša ūdens iespēju
  • izvairoties no baktērijām labvēlīgas ūdens temperatūras no 25° C līdz 50° C.

Nepietiekami novērtēts risks: legionellas un pseidomonas 

Legionella pneumophila
Pseudomonas aeruginosa

Inficēties, ieelpojot legionellas, var vietās, kur piesārņotie ūdens pilieni nokļūst gaisā aerosola pilienu veidā, piemēram, dušā vai ap ūdens krāniem.

Legioneloze var izraisīt pneimoniju. Legioneloze bieži netiek noteikta kā slimības cēlonis. Šī iemesla dēļ nepaziņoto gadījumu skaits ir liels, un slimības nozīme tiek novērtēta par zemu. Tas pats attiecas uz pseidomonām, kas var izraisīt gangrēnu un attīstīt rezistenci pret antibiotikām.

Precīzs legionellu augšanas mērījums 

Grafikā parādīts, kā legionellu skaits dubultojas dienā. Mērījumi tika veikti ar barības vielām bagātā vidē, salīdzinot ar parasto dzeramo ūdeni. (© Geberit)

Strādājot Geberit vārdā, Prof. Dr. Hubert Hilbi un viņa pētniecības grupa Cīrihes Universitātē ir sistemātiski pētījuši legionellu augšanu.

Legionellas izplatība palielinās, palielinoties temperatūrai līdz maksimālajam punktam. 40°C temperatūrā legionellas dubultojas aptuveni trīs reizes biežāk laika vienībā nekā 25°C. Tā vietā, lai 25 ° C temperatūrā dubultotos no 1 līdz 4, legionellas dubultojas sešas reizes no 1 līdz 64 40 ° C temperatūrā.

VDI 6023-1 nepieciešama pilnīga ūdens nomaiņa ik pēc 72 stundām un aukstā ūdens temperatūra nepārsniedz 25°C pēc 3 litru iztukšošanas (grafikā oranža līnija). Tomēr praksē ne vienmēr ir iespējams izvairīties no temperatūras kritiskā diapazonā.

The temperature-dependent flush interval 

No temperatūras atkarīga skalošanas intervāla līkne (© Geberit)

Pamatojoties uz to, var aprēķināt no temperatūras atkarīgu skalošanas intervālu (zili svītrotu līkni). uz izmērītajiem reizināšanas ātrumiem. Saskaņā ar VDI 6023-1 tiek pieņemts, ka 25°C temperatūrā pietiek ar 72 stundu skalošanas intervālu. Augstākām temperatūrām skalošanas intervāls tiek aprēķināts tā, lai legionellas šajā laikā varētu vairoties vienlīdz bieži. Tā rezultātā, piemēram, 29°C temperatūrā skalošanas intervāls ir 46 stundas. Tādā veidā var izvairīties no paaugstināta piesārņojuma riska pat tad, ja aukstā ūdens temperatūra to nespēj. Arī saskaņā ar a DVGW pētījuma ziņojums, īslaicīga temperatūras paaugstināšanās līdz virs 25°C nekavējoties neizraisa augstus legionellas atradumus

Problemātiskās dzeramā ūdens higiēnas zonas 

Riska avoti: remdenā ūdens stāvēšana mājas cauruļvadu sistēmā.
Lūdzu, attēlā izvēlieties informācijas punktu

Par svaigu dzeramo ūdeni, kas vienmēr ir labi uzņemts 

Geberit higiēnas sistēma – svaigam dzeramajam ūdenim, kas vienmēr ir labi uzņemts (© Geberit)

Kad runa ir par efektīvas koncepcijas izveidi higiēnas pārvaldībai ēkās, Geberit piedāvā visaptverošu risinājumu, kas patiešām atbilst visām izvēles rūtiņām.

Mērķis: Piedāvāt pielāgotus risinājumus dzeramā ūdens kvalitātes uzturēšanai katrā sanitārajā iekārtā un katram lietošanas veidam un biežumam.

Vairāk informācijas par Geberit higiēnas sistēma

Risinājums jaunbūvēs un esošajās ēkās 

Geberit izstrādājumi dzeramā ūdens higiēnai 

Geberit sanitārā skalošanas ierīce Rapid

Geberit sanitārā skalošanas ierīce Rapid uzstādīta nepieciešamajā vietā
Ērts problēmas risinājums
  • Kompakts izmērs
  • Akumulatori darbojas neatkarīgi no tīkla
  • Viegli tīrāms sifons
  • Var darboties bez sifona, ja notekūdeņi ieplūst skalojamā kastē
  • Skalošanas intervālus var viegli iestatīt pēc izjūtas
  • Viegli uzstādīt, viegli noņemt, var daudzkārt lietot atkārtoti

Skalošanas programmas katrai ekspluatācijas situācijai 

Apkalpošana, izmantojot lietotni Geberit SetApp 

Geberit SetApp ērtai skalošanas programmu iestatīšanai

Geberit sanitārās skalošanas ierīci un zemapmetuma skalojamā kastē integrēto Geberit sanitārās skalošanas ierīci var ērti iestatīt, izmantojot viedtālruni un lietotni Geberit SetApp.

Saite lejupielādei:

Apple App Store
Google Play Store

Jaunums Geberit sanitārā skalošanas ierīce Rapid

Stāvoša ūdens izraisītu nopietnu dzeramā ūdens higiēnas drošības problēmu gadījumā ir nepieciešama ātra rīcība. Problēmu var ātri un viegli atrisināt ar jauno Geberit sanitārā skalošanas ierīci Rapid. Tā ir ērti lietojama un piedāvā visas pamatfunkcijas regulārai ūdens apmaiņai. Kompaktais un ekonomiskais sanitārais risinājums darbojas ar akumulatoru, un to var nekavējoties izmantot vietā, kur varētu rasties stāvošs ūdens. Tādējādi tas ir ideāls pagaidu risinājums, piemēram, ja situāciju nav iespējams novērst nekavējoties.

Atbilstība standartiem un likumiem 

Dzeramā ūdens kvalitātes nodrošināšanu mājsaimniecībās nosaka dažādi noteikumi un standarti. Eiropas līmenī dzeramā ūdens kvalitāti nosaka direktīva 98/83/EK. Inženieri, santehniķi un operatori no juridiskā viedokļa atrodas drošā pozīcijā, ja viņi ievēro šāda veida direktīvas un izpilda specifiskās valstī piemērojamās regulas.

Direktīva 98/83/EK

Video 

Optimāla dzeramā ūdens higiēna

Uzziniet, kāds ir mūsu ieguldījums optimālas dzeramā ūdens higiēnas nodrošināšanā.