Sanitāro telpu plānošanaVēl labāka vannas istabas plānošana – ar Geberit

Pareiza vannas istabas plānošana ir būtiska

Vannas istaba kā atpūtas vieta, kur cilvēki pavada daudz laika

Vidēji dzīves laikā vannas istabā mēs pavadām aptuveni 850 dienas kas ir pielīdzināms vairāk nekā 2 gadiem no mūsu dzīves. Mēs mazgājamies dušā aptuveni 30 000 reižu un vairāk nekā 300 dienas pavadām tualetē. Ar šādiem skaitļiem vannas istaba nepārprotami ir daudz svarīgāka, nekā mēs varētu domāt.

Lai nodrošinātu, ka vannas istaba apmierina individuālās vajadzības un kļūst par patīkamu vietu atpūtai, pareiza vannas istabas plānošana atbilstoši lietotāju personīgajām prasībām ir būtiski svarīga.

Tieši tāpēc Geberit atbalsta profesionāļus ar ideālas vannas istabas plānošanu atbilstoši klientu vēlmēm un īstenojot savus projektus. Veiksmīgs projekts ir atkarīgs no efektīvas sanitāro telpu plānošanas, saskaņojot ar gala klientu.

Sanitāro telpu optimāla plānošanaPadomi par vannas istabas organizāciju

  • Labi pārdomāta vannas istabas plānošana sākas, jau ienākot telpā. Pievērsiet īpašu uzmanību redzamības līnijai.
  • vannas istabas izlietne parasti ir izvietota vannas istabas centrā. Tai jābūt viegli pieejamai un jāatrodas netālu no ieejas zonas.
  • Lai nodrošinātu privātuma sajūtu, savukārt, tualetes pods nedrīkst būt uzreiz redzams no ieejas. Šo vannas istabas elementu ideāli novietot aiz (pusaugstas) priekšsienas vai nišā.
  • Dušas klientu vidū mēdz būt iecienītākas nekā vannas. Paturot to prātā, plānošanas posmā dušai vajadzētu atstāt vairāk vietas.
  • Skatam no vannas būtu jāveicina relaksācija. Šajā ziņā ir vēlams, lai jūsu klienti varētu skatīties ārā pa logu nevis uz tualetes podu vai radiatoru.
  • Izvietot izlietnes durvju tuvumā ir praktiski, ja vienkārši vēlaties nomazgāt rokas vai ātri pārbaudīt, vai nav izspūruši mati.
  • Vēl viens faktors, kas jāņem vērā, ir tāds, ka telpas, kurās pie izlietnes ir spogulis, ieejas zonā izskatās lielākas un atvērtākas.
Plānojot sanitāro telpu - slēpto tualetes zonu - ņemiet vērā redzamības līniju.
Pārvietošanās un cirkulācijas zonas ir īpaši svarīgas mazās vannas istabās

Telpas plānojums vannas istabāŅemiet vērā pārvietošanās un cirkulācijas zonas

Labā vannas istabas dizainā ir svarīgi ievērot noteiktus minimālos attālumus un izmērus, lai nodrošinātu maksimālu komfortu. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt, ka vannas istabas elementus, piemēram, vannas istabas izlietni vai tualetes podu, var ērti izmantot. Papildus telpai sanitārajām ierīcēm vannas istabā vienmēr ir jāņem vērā pietiekamas pārvietošanās un cirkulācijas zonas.

Pārvietošanās zona: Katra vannas istabas elementa priekšā ir jāieplāno minimāla neaizņemta grīdas platība. Pārvietošanās zonas var pārklāties tikai tad, ja nav paredzama vienlaicīga vannas istabas elementu izmantošana. Attiecībā uz ieteicamajiem minimālajiem izmēriem jāievēro arī vietējie piemērojamie standarti.

Cirkulācijas zona: Lai nodrošinātu neierobežotu piekļuvi, kad vannas istabas elementi tiek izmantoti vienlaikus, papildus pārvietošanās zonai ir jāieplāno arī cirkulācijas zona.

Renova Compact: Pārvietošanās un cirkulācijas zonas ir svarīgas arī viesu vannas istabās
Plānojot sanitāro telpu, jāņem vērā pārvietošanās un cirkulācijas zonas

Digitālie plānošanas rīki profesionāļiem

Geberit piedāvā plašu digitālās plānošanas rīku klāstu profesionāļiem, piemēram, Geberit ProPlanner

Sanitāro ierīču inženieriem, santehniķiem un arhitektiem ir pieejami arī daudzi noderīgi plānošanas rīki:

Uzstādīšanas sistēmasVannas istabas projektēšanas pamati

Uzstādīšanas sistēma ar Duofix

Uzstādīšanas sistēmas tagad ir vispārpieņemts standarts un veido vannas istabu un sanitāro telpu dizaina un aprīkojuma pamatu. Tās sastāv no pamatkonstrukcijas un saistītajiem uzstādīšanas elementiem, kas papildināti ar padeves un izplūdes caurulēm. Uzstādīšanas sistēmas var iedalīt trīs veidos:

1. Priekšsiena uzstādīšanai: Šī uzstādīšanas sistēma tiek uzstādīta pirms starpsienas. Uzstādīšanas elementi ir iebūvēti priekšsienā, un tiek ievietotas padeves un drenāžas caurules. Priekšsienām var būt stingra vai viegla konstrukcija. Augstuma ziņā tās var būt daļējā augstumā, telpas augstumā vai kā abu kombinācija. Starpstāvu cauruļu kanālus var iebūvēt arī kā priekšsienu.
Piemērotas sistēmas ir: Geberit Duofix un Geberit GIS

2. Uzstādīšana sienas iekšpusē: Šajā gadījumā uzstādīšanas līmenis ar uzstādīšanas elementiem un cauruļvadiem atrodas starpsienā, kas sadala telpu. Konstrukcijas uzstādīšanai sienas iekšpusē galvenokārt tiek būvētas, izmantojot vieglas būvniecības metodes, ņemot vērā telpas prasības.
Piemērotas uzstādīšanas sistēmas ir: Geberit Duofix un Geberit GIS

3. Brīvi stāvošas uzstādīšanas sienas: Tās galvenokārt izmanto interjera dizainam plašās vannas istabās. Tās var izmantot tikai ģipškartona konstrukcijās ar atbilstošām sistēmām, piemēram, Geberit GIS. Tās vai nu patstāvīgi stāv telpā kā sala, vai arī ir savienotas ar sienu vienā pusē. Brīvi stāvošu salu gadījumā padeves un izplūdes caurules tiek virzītas caur grīdu vai grīdā zem tām.

Vai jums jāzina kas vairāk?

Mēs ar nepacietību gaidīsim jūsu atbildi.

Bieži uzdotie jautājumi par sanitārajām telpām

Lasīt par līdzīgiem tematiem