Kad vannas istabas mēbeles kļūst mitras
Vannas istabā esošais mitrums var radīt nopietnus bojājumus vannas istabas mēbelēm. Tā rezultātā koks var uzpūsties. Sekas: vannas istabas mēbeles izskatās neglītas, kā arī atvilktnes un durvis vairs pienācīgi nedarbojas. Atsevišķi kvalitātes aspekti nodrošina, ka vannas istabas mēbeles varat izmantot ilgstoši. Veiksmes atslēga: mitrumizturīgi paneļu materiāli un stingra virsma.
Bet kam pievērst uzmanību, pērkot vannas istabas mēbeles?
Izvēloties mēbeles vannas istabai, ir svarīgi divi faktori: materiāls, no kura mēbeles izgatavotas, un vannas istabas mēbeļu virsma.
Izmantotais materiāls
Koksne ir visizplatītākais materiāls, ko izmanto vannas istabas mēbelēm. Un tas ir dažādās formās: saplāksnis, skaidu plātnes, MDF plāksnes vai masīvkoks. Koksne atkarībā no sastāva atšķirīgi reaģēs uz gaisa mitrumu un tādējādi atšķiras atkarībā no piemērotības vannas istabas mēbelēm.
- Saplāksnis, iespējams, ir labākā izvēle. Tas maina savu formu daudz mazāk nekā masīvkoks, jo tas ir salīmēts šķērsām. Mitruma izraisīta pietūkums ne tuvu nav problēma, tā ir saistīta ar citu koksni. Materiāls ir arī ļoti izturīgs pret liekšanu un viegli saskrūvējams; citiem vārdiem sakot, tā ir funkcionāla, laba izvēle vannas istabas mēbelēm.
- MDF plātnes sastāv no sadalītām koka šķiedrām, kuras sajauc ar līmi un presē. Virsma ir skaisti gluda, kas nozīmē, ka tā ir piemērota folijām un lakām. Tomēr tie ir daudz smagāki par skaidu plātnēm un arī dārgāki. Tie ir diezgan ūdensizturīgi un tāpēc ir lieliski piemēroti izmantošanai vannas istabas mēbelēs. Pelējums vai pietūkums nav problēma ar labu foliju vai laku.
- Skaidu plātnes neapstrādātā veidā nav piemērotas vannas istabām, jo mitruma ietekmē tās neatgriezeniski uzbriest. Tomēr no tā var izvairīties ar labu virsmas blīvējumu. Tādējādi vannas istabas mēbeļu komplekts no skaidu plātnes būtībā nav slikta ideja. Galu galā tas ir atkarīgs no apstrādes kvalitātes.
- Tomēr masīvkoksne ātri izplešas, pakļaujoties mitrumam. Pat labākie būvniecības pasākumi to nevar mainīt. Turklāt tas ir salīdzinoši dārgs. Tāpēc mēs iesakām neizmantot vannas istabas mēbeles no masīvkoka.
Vannas istabas mēbeles ik dienu ir pakļautas mitruma iedarbībai. Ņemot vērā izteicienu par to, ka “skopais maksā divreiz”, materiāls ir jāizvēlas ļoti rūpīgi. Lētām vannas istabas mēbelēm kokskaidu plātnes bieži vien nav apstrādātas vai nav pietiekami aizsargātas pret mitrumu. Šādas mēbeles var uzsūkt vannas istabā esošo mitrumu un uzpūsties. Tā rezultātā virsmas zaudē savu sākotnējo izskatu un sadalās, kā arī durvis un atvilktnes vairs nav iespējams pareizi aizvērt.
Šādiem apstākļiem ir piemērotas no mitrumizturīgiem plātņu materiāliem izgatavotas mēbeles. Geberit testēšanas laboratorijā veiktās pārbaudes uzrāda būtisku atšķirību. Tādēļ tiek izmantoti mitrumizturīgi kokmateriāli, kurus nevar ietekmēt ūdens šļakatas un mitrums.
Gluda un noturīga pret skrāpējumiem
Virsmai ir jābūt arī izturīgai. Daudzām lētām vannas istabas mēbelēm ir plāna un lēta plēve, ko ietekmē ikdienā vannas istabā esošais klimats. Geberit izmanto augstvērtīgu un biezu plēvi, kas var aizsargāt melamīna virsmas pret ūdens iekļūšanu. Laba izvēle ir arī mēbeles ar izturīga melamīna virsmu. Melamīns ir ar sintētiskajiem sveķiem presēts papīrs, kas ir īpaši noturīgs pret skrāpējumiem un šķidrumiem. Priekšrocības nodrošina arī labas lakas: tās pilnībā nosedz vannas istabas mēbeļu daļas un ilgstoši saistās ar darba materiālu, kā arī atsevišķas ārkārtīgi spīdīgas lakas atstarošanās rezultātā nodrošina dziļu iedarbību. Ievērojot šos aspektus, vannas istabas mēbeles palīdzēs nodrošināt dzīves kvalitāti.