Kā izvairīties no legionellas dzeramajā ūdenī

Kas ir legionellas?

Legionellas ir baktērijas, kas var vairoties dzeramajā ūdenī

Legionellas ir baktērijas, kuras mēs patiešām nevēlamies savā ķermenī. Tie ir patogēni un var izraisīt infekcijas, īpaši cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu.

Tās izplatās caurulēs ar dzeramo ūdeni, tāpēc ir svarīgi sekot līdzi to biotopam un mūsu dzeramā ūdens kvalitātei.

Kā legionellas nonāk ūdenī?

Legionellas nokļūst dzeramajā ūdenī, izmantojot sadzīves ūdens padevi. Tās kļūst bīstamas cilvēkiem tikai tad, kad nelielais legionellu daudzums, kas atrodams caurulēs, ievērojami pavairojas. Ūdens temperatūra un stagnācija, kā arī barības vielu piegāde dzeramajā ūdenī ir noteicošie faktori legionellu izplatībā. Temperatūra no 25 līdz 50 grādiem pēc Celsija ir ideāli apstākļi šādu baktēriju savairošanai, taču tā ir problēma tikai tad, ja ūdens netiek regulāri nomainīts.

Uzņēmuma, kas specializējas ūdens analīzē, nodošana ekspluatācijā ir laba ideja, lai pārbaudītu legionellas jūsu īpašumā.

No legionellām nav jābaidās –vai arī tās nenovērtēt līdz galam

Legionellas zem mikroskopa

Legionellas ir baktērijas, kas var izraisīt slimības. Kad jūs esat dušā, tās tiek izskalotas no dušas smidzinātāja sīkos ūdens pilienos. Patogēni iekļūst plaušās ūdenī pa elpceļiem. Veseliem cilvēkiem tie, visticamāk, neizraisīs slimības. Tomēr cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu var būt apdraudēti.

Kādas slimības izraisa legionellas ūdenī?

Legionellas var izraisīt leģionāru slimību. Tā ir nopietna plaušu infekcija ar tādiem simptomiem kā straujas galvassāpes un sāpes krūtīs, klepus, drebuļi un drudzis. Plaušu infekcija bieži ir smaga un var ilgt aptuveni četras nedēļas. Ilgtermiņa iedarbība nav zināma.

Vai infekcijas, ko izraisa legionellas, ir izplatītas?

Lielākajā daļā valstu ir ziņots par leģionāru slimības gadījumiem, ko izraisa legionellas mazāk par diviem gadījumiem uz 100 000 cilvēkiem saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem. Eiropas vidējais rādītājs ir 1,8 gadījumi. Vācijā šis rādītājs ir tikai 1,7 gadījumi uz 100 000 cilvēkiem.

Padomi par dzeramo ūdeni ar zemu legionellu līmeni

Cīņai ar patogēniem tiek izmantoti šādi pasākumi:

  • Nodrošiniet, lai tualete tiktu noskalota apmēram reizi 24 stundās. Tas var novērst patogēnu izplatīšanos pat tad, ja temperatūra ir labvēlīga.
  • Iestatiet savu boileri līdz vismaz 55 °C. Tas nozīmē, ka baktērijas nevarēs vairoties boilerī.
  • Higiēnas skalošanas iekārtas uzstādīšana ir laba ideja īpašumos, kas netiek regulāri izmantoti. Šīs ierīces var ieprogrammēt tā, lai caurules tiktu regulāri skalotas un ūdens tiktu nomainīts.
  • Regulāri tīriet krānu un dušas galvas aeratorus.

Vannas istabas izstrādājumi

Lasīt līdzīgus ierakstus

Vienmēr aktuāla informācija

Dušas smidzinātāji ir potenciāli legionellu avoti

Svarīgi – izskalojiet krāna un dušas caurules

Lielākajā daļā ēku tualetes ir pēdējā sanitārā iekārta ķēdē. Ja tualete ir noskalota, ūdens tiek nomainīts arī dušas un izlietnes krānos.

Caurulēm jābūt izskalotām ik pēc 24-72 stundām, lai novērstu legionellas izplatīšanos.

Ja esat bijis kādu laiku prom no mājām, mēs iesakām nedzert ūdeni tieši no krāna. Drīzāk jums vajadzētu izskalot visas dzeramā ūdens caurules apmēram divu minūšu garumā. Tas jo īpaši attiecas uz krāniem un dušas smidzinātājiem. Izvairieties no atrašanās vannasistabā, kad tek ūdens.

Legionellas var arī ligzdot tieši lietošanas vietā. Tāpēc jums regulāri jāatbrīvo dušas smidzinātāji un krāna aeratori – uzgaļi uz krāniem virtuvē un vannas istabā – no kaļķakmens.

Tīrs dzeramais ūdens

Nodrošiniet dzeramā ūdens higiēnu ar pareizu plānojumu

Ja ir problēma ar legionellām, varētu būt vērts izmantot pagaidu higiēnas skalošanas ierīci – piemēram, Geberit HS10 modeli. Bez lieliem pārveidošanas darbiem un lieliem izdevumiem, to var uzstādīt attiecīgajā caurules posmā, lai atjaunotu kvalitāti jūsu dzeramajam ūdenim.

Ir ieteicama fiksēta higiēnas skalošanas ierīce, ja īpašums netiek regulāri izmantots. Tas novērš pārmērīgu stagnācijas laiku dzeramā ūdens caurulēs. Higiēnas skalošanas ierīces var uzstādīt vai nu tualetes skalojamajā kastē, vai ārpus tās piemērotā ūdensapgādes sistēmas punktā. Higiēnas skalošanas ierīces var ieprogrammēt tieši uz izstrādājuma vai, atkarībā no modeļa, iestatīt un kontrolēt, izmantojot Geberit Control lietotni.

Atrodiet savam īpašumam piemērotāko risinājumu

Legionella

Novērsiet legionellas, regulāri pārbaudot sadzīves ūdens filtru

Mājokļu īpašniekiem jābūt mājsaimniecības ūdens filtram, kas regulāri jāpārbauda santehniķim. Pēc tam viņi var ieteikt nomaiņu, ja nepieciešams.

Īrniekiem par to parasti nav jārūpējas, jo par pārbaudi un nomaiņu parasti atbild apsaimniekotājs.

Pievērsiet uzmanību ūdens temperatūrai

Ūdens temperatūra no 25 līdz 50 grādiem pēc Celsija ir ideāli apstākļi legionellu vairošanās procesam. Baktērijas pēkšņi pārtrauc vairoties pie 50 grādiem, savukārt laiks, kas nepieciešams, lai tās dubultotos, samazinās, ja temperatūra ir zemāka par 25 grādiem. Jo īpaši vasarā pastāv ievērojams risks, ka aukstā ūdens caurules uzkarst bīstamajā zonā.

Darbības galvenokārt var veikt boilerī. Karstā ūdens temperatūras iestatīšana uz vismaz 55 °C vienmēr nodrošina, ka baktērijas nevarēs vairoties.