Naktslampiņas funkcija

Vāji apgaismes ķermeņi palīdz orientēties tumsā

Ja nezinājāt: nakts vidū pilns urīnpūslis uzreiz liek par sevi zināt un pamodina pat no visdziļākā miega. Tualetes apmeklējums ir neizbēgams. Vāji apgaismes ķermeņi var palīdzēt tumsā atrast ceļu līdz tualetei, jo, neskatoties uz pamošanos, organisms vēl aizvien ir pusaizmidzis. Šādu reakciju organismā izraisa melatonīns. Miegu veicinošais hormons atbild par to, ka nakts laikā ķermenis praktiski automātiski pāriet miega režīmā.

Veselīgs miegs ir ļoti svarīgs. Ja cilvēks nav pienācīgi izgulējies, tad dienas laikā viņš nespēj darboties ar pilnu atdevi. Lai tualetes apmeklējuma nepieciešamība pilnībā neizsistu iekšējo pulksteni no ritma un cilvēks pēc apmeklējuma varētu pēc iespējas ātrāk atgriezties ciešā miegā, jāņem vērā tālāk norādītais.

  • Spilgta gaisma var negatīvi ietekmēt bioloģisko pulksteni un palēnināt melatonīna ražošanu. Tādēļ, ja vien iespējams, pa ceļam uz tualeti neslēdziet gaismu vai izmantojiet naktslampiņu ar aptumšošanas funkciju.
  • Novērsiet gaismas ar augstu zilo starojumu. Tās kavē melatonīna ražošanu, kas ir nepieciešams, lai ātri varētu atgriezties miegā, dodot signālu ķermenim, ka nakts ir beigusies.
  • Aprīkojiet vannas istabu ar orientācijas gaismām un kustību sensoriem, kas pēc aktivizēšanas jums varēs parādīt ceļu uz tualeti. Šādi apgaismes ķermeņi parasti ir maigi un vāji. Tā rezultātā tiks izgaismota tikai galamērķa vieta – tualete.
  • Lampa ar aptumšošanas funkciju piedāvā ideālu risinājumu nakts braucieniem uz tualeti. To var uzstādīt dažādās praktiskās pozīcijās ap vannas istabu. Labs piemērs ir Geberit ONE spoguļskapis. Integrētais ComfortLight ir četras apgaismojuma ainas, kuras var individuāli pielāgot pēc vajadzības: spilgtas un uzmundrinošas dienas laikā, maigas un glaimojošas pirms gulētiešanas un smalkas un diskrētas naktī, lai orientētos tumsā. Tādā veidā mēs varam viegli aizmigt pēc nakts tualetes apmeklējuma.
  • WC ir pieejams arī apgaismojums jebkuram noskaņojumam. Geberit AquaClean dušas tualete ir diskrēts, automātiski aktivizēts apgaismojums. Šis smalkais apgaismojums ir pietiekami spilgts, lai vadītu ceļu naktī, un tas tiek aktivizēts ar tuvuma sensora palīdzību. Gaismas iestatījumi ietver septiņas dažādas krāsas un piecus spilgtuma līmeņus.
  • Orientējošās gaismas ar kustību sensoriem var vadīt ceļu uz tualeti, ieejot vannas istabā. Ieteicams izvairīties no apgaismojuma ar spēcīgiem ziliem toņiem, jo ​​tas traucē mūsu melatonīna (miegu veicinošā hormona) ražošanai (skatīt lodziņu). Labāki ir silti gaismas avoti, kas ir salīdzinoši bāli un vāji. Faktiskais apgaismojums, ko tie rada vannas istabā, ir tikai minimāls, tomēr tas joprojām ir pietiekami spilgts, lai mēs varētu orientēties. Šāda veida smalku LED apgaismojumu nodrošina tādi produkti kā Geberit Monolith Plus sanitārais modulis un Geberit ONE spoguļskapji. Geberit Monolith Plus elektriskās mīkstās pieskāriena pogas nodrošina arī īpaši klusu skalošanas iedarbināšanu, tāpēc jums nav jāuztraucas par traucēšanu nakts vidū.

Kas ir bioritms?

Bioritms būtībā ir tikai jūsu ķermeņa dabiskais nomoda un gulēšanas ritms, ko bieži dēvē par jūsu bioloģisko vai iekšējo pulksteni. To īpaši kontrolē miega hormons melatonīns. Dienas laikā, kad esam pakļauti saulei, mūsu ķermenis ierobežo šī hormona izdalīšanos. Taču, tiklīdz vakarā kļūst tumšāks, smadzenes izdala vairāk melatonīna, un mēs sākam justies noguruši. Mūsu bioritmu var ietekmēt, ja dienas laikā esam pakļauti pārāk maz gaismas vai naktī pārāk daudz gaismas. Apgaismojums ar spēcīgiem ziliem toņiem var arī negatīvi ietekmēt mūsu melatonīna ražošanu. Paturot to prātā, vannas istabā ir ieteicams izmantot siltus un diskrētus gaismas avotus, lai naktī būtu ērtāk izmantot vannas istabu.