Sāpīgs kritiens

Kritieni vannas istabā – viss ir atkarīgs no pareizā materiāla

Stefans ir tikko atgriezies mājās pēc smagas darba dienas. Labs iemesls, lai dotos skriet. Noguris, bet uzņēmis daudz endorfīnu, viņš pēc treniņa ieiet dušā.

Uzmanību! Paslīdēšanas risks.

Vēl tikai ātri jāizmazgā zobi, un tad vairs nekas netraucēs laiskai zvilnēšanai pie televizora. Bet, ak vai – pirms viņš paspēj aptvert situāciju, viņš paslīd uz slapjās flīžu grīdas un nokrīt. Stefanam paveicās. Viņš tika cauri tikai ar pāris zilumiem. Ļoti sāpīga pieredze, taču saskaņā ar pētījumiem Vācijā, Austrijā un Šveicē sekas varēja būt arī daudz smagākas. Šajās valstīs kritieni mājās ir viens no biežākajiem negadījumu veidiem.

Samazināt risku

Tieši dušās pastāv ievērojams paslīdēšanas un nokrišanas risks mitro virsmu dēļ. Taču šo risku var samazināt, izvēloties atbilstošus materiālus vai citus vannas istabas aksesuārus, kas var palīdzēt šajā situācijā.

  • Mājas būvniecības vai vannas istabas renovācijas laikā ir vērts rūpīgi piedomāt pie materiālu izvēles. Īpašu aizsardzību pret paslīdēšanu nodrošina neslīdošas flīzes vai dušas virsmas, kas izgatavotas no mākslīgā akmens, piemēram, Setaplano.
  • Apstrādājot ar pretslīdēšanas līdzekļiem, slīdošas virsmas var padarīt stabilas. Tās palielina virsmas raupjumu un noturību pret slīdēšanu. Šāda apstrāde ir jāveic tehniskajam speciālistam.
  • Neslīdoši paklājiņi vai pretslīdēšanas joslas nav pievilcīgākais dizaina elements, taču nodrošina nepieciešamo stabilitāti. Pateicoties lipekļiem, neslīdošie paklājiņi stingri pieķeras virsmai, taču ir arī viegli noņemami. Tos var vienkārši notīrīt un nožāvēt, tomēr šādi paklājiņi nav higiēniski.
  • Lai jūs nezaudētu līdzsvaru, kad ar slapju kāju no dušas izkāpjat uz slidenas flīžu grīdas, novietojiet vannas istabas paklājiņu vai frotē dvieli pie dušas un nožāvējiet tajā savas kājas.

Tas pats attiecas arī uz vannām.