Taupiet ūdeni izmantojot tualetes podu

Bez ūdens nav dzīvības. Taču šis vērtīgais resurss kļūst arvien ierobežotāks. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas 2024. gada Pasaules ūdens attīstības ziņojumu, aptuveni puse pasaules iedzīvotāju vismaz daļu gada piedzīvo nopietnu ūdens trūkumu. Daudzi cilvēki to apzinās un vēlas samazināt dzeramā ūdens patēriņu savās mājās. Viņi aizgriež maisītāju dušā vai tīrot zobus. Tas ir labs sākums.

Cik daudz ūdens tiek patērēts tualetes poda noskalošanai? 

Sieviete tualetē noskalo Geberit Acanto WC sistēmu ar TurboFlush

Daudzi cilvēki nezina, ka apmēram trešdaļa no ikdienā patērētā ūdens daudzuma Rietumu mājsaimniecībā ir saistīta ar tualetes poda noskalošanu. Galu galā ar katru atsevišķu noskalošanu notekūdeņu sistēmā ieplūst vidēji seši līdz deviņi litri ūdens.

Tāpēc ir vērts pievērsties šim jautājumam. Gadu desmitiem Geberit ir izstrādājis noskalošanas sistēmas, kas ir īpaši efektīvas, vienlaikus taupot resursus.

Ūdens taupīšana, pateicoties inovatīvajai TurboFlush tehnoloģijai 

Persona nospiež mazo pogu uz baltās Sigma30 izpildmehānisma plāksnes

Optimāla tualetes poda noskalošana ir Geberit sistēmu pamatā. Galu galā, kāds labums no tā, ja noskalošanai tiek izmantots tikai neliels ūdens daudzums, bet kanalizācijas sistēmā netiek aiztransportēts viss no kā ir jāatbrīvojas? Mēs nospiežam pogu otrreiz un līdz ar to vajag vēl vairāk dzeramā ūdens.

Tāpēc Geberit koncentrējas uz tādu produktu izstrādi, kas kārtīgi izskalo tualetes podu tikai ar vienu noskalošanu un pēc iespējas ar mazāku ūdens daudzumu.

Rūpīgai un efektīvai izskalošanai ir ļoti svarīgi, lai noskalošanas tehnoloģija un tualetes pods būtu ideāli saskaņoti viens ar otru. Vēl viens svarīgs faktors ir tualetes poda iekšējā ģeometrija, jo tā veido lielāko daļu tualetes ūdens taupīšanas potenciāla.

Īpaši skaidri to var redzēt Geberit Acanto tualetes podam ar novatorisko TurboFlush tehnoloģiju. Asimetriskā ģeometrija ar divām vadošajām malām spirāli virza ūdens plūsmu caur tualetes podu spēcīgā virpulī.

Kombinācijā ar ūdeni taupošo 212. tipa tvertnes noskalošanas mehānismu un dubultās noskalošanas taustiņu nepieciešamais skalošanas tilpums tiek samazināts līdz 2,6 litriem mazajai skalošanai un 4 litriem lielajai skalošanai.

Geberit tipa 212 noskalošanas mehānisms ar slīdni ūdens daudzuma regulēšanai

Ūdeni taupošs noskalošanas mehānisms

Šeit svarīga loma ir noskalošanas mehānismam. Geberit type 212 noskalošanas mehānismam ir divi slīdņi. Tādējādi ir viegli regulēt ūdens daudzumu. Lielai skalošanai diapazons ir no 3,5 līdz 7,5 litriem. Mazai skalošanai skalošanas tilpumu var mainīt no 2 līdz 4 litriem.

Mehānisms sniedz lielu ieguldījumu resursu taupīšanā dzeramā ūdens izmantošanā, jo tualetes podu var optimāli izskalot ar minimālu ūdens daudzumu.

Neuztraucieties, ja mājās joprojām ir vecā tvertne. 212. tipa noskalošanas mehānisms ir saderīgs ar atpakaļejošu spēku, un tāpēc to var uzstādīt arī vecās iebūvējamajās tvertnēs.

Par 80% mazāks ūdens patēriņš, pateicoties Geberit inovācijām

WC sistēma gadu gaitā var ietaupīt daudz ūdens. Modeļa aprēķins parāda, ka noskalojamā ūdens apjoms kopš 1952. gada ir samazinājies par 80%, pateicoties Geberit jauninājumiem, piemēram, dubultajai noskalošanai un noskalošanas apturēšanas pogai. Toreiz viens cilvēks izmantoja aptuveni 70 litrus dzeramā ūdens dienā. Mūsdienās tualetes podu vienam cilvēkam dienas laikā ir iespējams kārtīgi noskalot tikai ar 14 litriem.1


Fakti un skaitļi par noskalojamā ūdens izmantošanu 

Noskalošanas ūdens apjoma samazināšanās ilustrācija kopš 1952. gada

Piezīme 


1 Pieņēmumi: Viens cilvēks izmanto tualeti piecas reizes dienā un vienu reizi izmanto lielo noskalošanu (= pilna skalošana) un mazo skalošanu četras reizes (= daļēja). 1952. gadā ūdens patēriņš bija 14 litri vienā skalošanas reizē (= 70 litri uz cilvēku dienā). Šodien ir iespējama rūpīga noskalošana ar 4 litriem pilnai noskalošanai un 2,6 litriem daļējai skalošanai (= 14 litri uz cilvēku dienā).

Biežāk uzdotie jautājumi par tualetes poda noskalošanas ūdens izmantošanu